Az év cégvezetője verseny

2025.03.22.

A Behaviour magazin immár ötödik alkalommal rendezte meg Az év cégvezetője versenyt, amelyben kis-, közép- és nagyvállalati kategóriákban vehettek át kitüntetést a cégvezetők. Büszkén számolunk be róla, hogy kisvállalati kategóriában a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter egyik tagvállalatának vezetője, Fehér Sándor, a White Hat IT Security Kft. alapítója is a döntőbe került és kategóriájában első helyezést ért el.
A versenyzők ajánlás által kerültek a megmérettetésbe, majd a szerkesztőbizottság kategóriánként négy jelöltet választott ki, akik továbbjutottak a döntőbe. Ezzel párhuzamosan zajló közönségszavazás keretein belül kategóriánként további egy főt juttathattak a döntőbe a szavazók. Összesen 12 153 szavazat érkezett, amelynek eredményeként kialakult az összesen 15 cégvezetőből álló döntős mezőny. A végső sorrendet a szakmai zsűri által adott pontszámok alakították ki.
Kisvállalati kategóriában a zsűri pontszámai alapján első helyezést ért el Fehér Sándor, a White Hat IT Security Kft. alapítója és vezérigazgatója. Ezúton is gratulálunk kiemelkedő szakmai teljesítményéhez!


Forrás: Behaviour magazin

Bővült a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter!

2025.03.11.

A legutóbbi taggyűlésen négy új vállalat csatlakozott klaszterünkhöz:

🔹 DEF IT Zrt.

🔹 CCLab Kft.

🔹 TAM CERT Magyarország Kft.

🔹 EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

Ezzel tovább erősödik a hazai kiberbiztonsági együttműködés!🤝 A klaszter, mint tudás alapú közösség, jelenleg is összefogja a magyar kiberbiztonsági iparág meghatározó szereplőit, a bővülés a szakmai tudásmegosztás és az innovációs tevékenység további erősítéséhez járul hozzá.ű

Üdvözöljük az új tagokat! 👏🔒

Elindult a VIKI Képregény Pályázat!

2025.03.10.

A Magyar Kiberbiztonsági Klaszterhez tagja, a Védelmi Innovációs Kutatóintézet pályázatot hirdet képregényrajzolóknak, hogy kreatív történetekkel ábrázolják a hadviselés és technológia 2040 utáni világát. A legjobb alkotó 1,5 millió Ft jutalmat, és egy 20 oldalas képregény megalkotására kap lehetőséget. 16 év feletti középiskolások, egyetemisták, valamint képregényes szakértők (manuális, digitális vagy AI-alapú technikával) pályázhatnak 4 oldalas művekkel, amelyek bemutatják a mesterséges intelligencia, robotika, exoskeletonok vagy kiberháború hatását a jövő csataterére. A pályaműveket a szervezők PDF-ben, 2025 március 31-ig várják.  

További információ: Elindult a VIKI Képregény Pályázat! – VIKI Védelmi Innovációs Kutatóintézet

🚀 VIKI XR HCI HACKATHON 2025

2025.03.10.

A Magyar Kiberbiztonsági Klaszter tagja, a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt. (VIKI) szervezi a VIKI XR HCI HACKATHON 2025-öt, melyet 2025. március 27-én tartanak a ScienceLab 2040-ben, Budaörsön. A rendezvény célja, hogy az egyetemi hallgatók, fiatal szakemberek és startupok elmélyítsék tudásukat az XR technológiák terén, különös tekintettel a katonai alkalmazásokra. A 2-5 fős csapatok valós katonai kihívások megoldásán dolgozhatnak, miközben szakértői támogatással hozzájárulnak a védelmi innováció fejlődéséhez. A legjobb csapatok 1.000.000 Ft összdíjazásban részesülnek. A jelentkezési határidő 2025. március 25. 

További információ: VIKI XR HCI HACKATHON 2025 – VIKI Védelmi Innovációs Kutatóintézet

Klasztermenedzserek szerepe a klaszterek közötti zöld és digitális átállással kapcsolatos együttműködés

2025.02.25.

2025. február 4-5-én, Budapesten, az Hotel Momentsben a Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Főigazgatóság, Nemzetközi és Klaszter Osztály szervezésében és a Magyar Klaszterközösség részvételével egy transznacionális partnertalálkozó keretében került megrendezésre a „Klasztermenedzserek szerepe a klaszterek közötti zöld és digitális átállással kapcsolatos együttműködés” témájú színvonalas rendezvény és mini kiállítás.
A rendezvény keretében hazánk legaktívabb, stratégiai iparágakat képviselő klaszterei a MediKlaszter, Innoskart Klaszter, IFood ÉlelmiszerKlaszter, Omnipack Klaszter, Mirbest Klaszter és a Magyar Építői Progresszív Klaszter, akik a Magyar Klaszterközösség alapító tagjai – mini kiállításon mutatták be magyar klaszterek által felhalmozott tudást, tapasztalatot és egységesen prezentálták értékeiket

Hatályba lépett a NIS2 irányelvet hazai jogba ültető 2024. évi LXIX. Kiberbiztonsági törvény

2025.02.28.

2025. január 1-jén hatályba lépett a NIS2 irányelvet hazai jogba ültető 2024. évi LXIX. Kiberbiztonsági törvény, mely hatályon kívül helyezi a korábbi 2013. évi L. és a 2023. XXIII. (Kibertan tv.) törvényeket. A szabályozás fő célja a NIS2 követelményeinek teljesítése, valamint az állami szervek és a kritikus infrastruktúráért felelős magánszervezetek kibervédelmének erősítése. A törvény kiemelten fókuszál az elektronikus rendszerek biztonságos működtetésére, elősegítve a digitális fenyegetések elleni védekezést. Az új keretrendszer nemcsak jogi harmonizációt valósít meg, de hozzájárul a köz- és magánszféra ellenálló képességének növeléséhez a kibertámadásokkal szemben. 

Nemzetközi versenyképesség erősítése

2025.02.25.

A Magyar Kiberbiztonsági Klaszter nemzetközi pozíciójának erősítése érdekében két szervezethez is csatlakozott: a TCI Network-höz és az Európai Klaszteregyüttműködési Platformhoz (ECCP).

A 111 országban tevékenykedő TCI Network a klaszterek fejlesztését támogatja, a csatlakozás előnye, hogy globális kapcsolatépítési lehetőséget nyújt, a Magyar Kiberklaszter munkája láthatóvá válik a nemzetközi színtéren is, a tagok hozzáférést kapnak a TCI tevékenységeihez és erőforrásaihoz. AZ ECCP egy uniós kezdeményezés, mely erőforrásokat, hálózatépítési lehetőségeket és szakpolitikai támogatást biztosít a klaszterek versenyképességének növelésére, elősegítve a piacra lépést.

“Kiberbűnözés: innovatív bűnözők?” – A kiberbűnözés új irányzatai

2024.11.29.

A Magyar Kiberbiztonsági Klaszter tagja az Nemzeti Közszolgálati Egyetem Kiberbiztonsági Kutatóintézete 2024. november 27-én „Kiberbűnözés: innovatív bűnözők?” címmel konferenciát tartott. Az eseményen előadók főbb témái voltak: a „Kiberhadviselés vs. bűncselekmények”, a COVID alatti online csalások robbanása, az MI kettős szerepe (terror és védelem), a Darknetes drogkereskedelem, a KiberPajzs kampány, a „Bűnelkövetők önigazolása” a darknetes kereskedelemben, és a határon átnyúló nyomozás módszerei. A konferencia kiemelte a kiberfenyegetések sokszínűségét és a multidiszciplináris együttműködés fontosságát.

Megrendezésre került a II. Alverad – Bánki Nemzetközi Kiberbiztonsági Konferencia

2024.10.21.

Magyar Kiberbiztonsági Klaszter alapító tagja, az Óbudai Egyetem, az Alverad Technology Focus Kft.-vel közösen 2024. október 15-én rendezte meg a II. Alverad – Bánki Nemzetközi Kiberbiztonsági Konferenciát. A rendezvény célja a tudományos kapcsolatok elmélyítésén túl a kiberbiztonság, a NIS2, a kibervédelem, az oktatás, a kutatás, a digitális igazságügy, a mesterséges intelligencia, a blokklánc, az egészségügy, a média és az új technológiák terén elért legújabb eredmények bemutatása volt. A konferencia lehetőséget biztosított a fiatal kutatók, PhD hallgatók számára a publikációs gyakorlat megszerzésére és a diplomamunkák eredményeinek bemutatására. 

Óbudai Egyetem hatalmasat lépett előre a Times Higher Education World University Rankings 2025-ös világranglistáján

2024.10.11.

A Magyar Kiberbiztonsági Klaszter egyik alapító tagja, az Óbudai Egyetem hatalmasat lépett előre a Times Higher Education World University Rankings 2025-ös világranglistáján, helyet foglalva így a lista első 800 helyezettje között.

Ez a legátfogóbb, legszigorúbb és legkiegyensúlyozottabb nemzetközi rangsor, amely a kutatásintenzív egyetemeket 18 teljesítménymutató alapján értékeli, ezzel lefedve az oktatás, a kutatás, a tudástranszfert és a nemzetközivé válás alapvető küldetését. A rangsorban való elismerés az Óbudai Egyetem nemzetközi szintű, a mérnöki tudományok széles spektrumában folytatott kutatási és oktatási tevékenységének sikerét tükrözi.