A versenyképesség erősítése és a tudástranszfer érdekében a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter több hazai és nemzetközi szervezettel működik együtt

Magyar Klaszterközösség
A Magyar Klaszterközösség Magyarország vezető klaszterösszefogása, amely egy alulról építkező ernyőszervezet, amely összefogja és megmutatja a hazai ágazati klasztereket, képviseli érdekeiket és szükségleteiket nemzeti és nemzetközi szinten, valamint támogatja a klaszterek fejlődését és növekedését.
Az együttműködés kiemelt célja a vállalkozások közötti partnerség kialakítása és fenntartása, melyet szilárd szakmai és tudományos alapokon álló, egyúttal innovatív fejlődés, fejlesztés irányait kutató tevékenységek, szolgáltatások nyújtásával és fejlesztésével összehangolt módon kívánnak a felek elérni.
A felek küldetése az Egyetemi értékek magas hozzáadott értékű tudáson alapuló és klaszterfejlesztési területre fókuszáló, kölcsönös előnyök mentén történő partnerség kialakítása, szakmai kapcsolatok fenntartása és oktatási, valamint kutatás-fejlesztési együttműködések bővítése országos és nemzetközi fókusszal.

TCI Network
A 111 országban tevékenykedő TCI Network (The Competitiveness Institute Network) a versenyképesség, az innováció és a klaszterfejlesztés terén működő szakembereket és szervezeteket fogja össze. Célja, hogy elősegítse a tudásmegosztást, a legjobb gyakorlatok cseréjét és a nemzetközi együttműködést a klaszterek és a versenyképességi kezdeményezések között.
A TCI Networkkel való együttműködés erősítheti a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter nemzetközi jelenlétét, elősegítheti a tudásmegosztást és hozzájárulhat a klaszter tagjainak versenyképességének növeléséhez.

ECCP
Az Európai Klaszteregyüttműködési Platform (European Cluster Collaboration Platform, ECCP) egy online platform, amely az európai ipari klaszterek és azok tagjai – köztük számos kis- és középvállalkozás – közötti együttműködést támogatja. Az ECCP célja, hogy elősegítse a klaszterek közötti kapcsolatépítést, információcserét és közös projektek kialakítását, ezáltal erősítve az európai gazdaság versenyképességét.
Az ECCP-vel való együttműködés erősítheti a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter nemzetközi versenyképességét, és új üzleti lehetőségeket nyithat meg a klaszter tagjai számára. Az ECCP segítségével a Klaszter könnyen kapcsolatba léphet más európai kiberbiztonsági klaszterekkel és szervezetekkel, ami elősegítheti a nemzetközi együttműködést és a tapasztalatcserét.