Tagok

 

A MAGYAR KIBERBIZTONSÁGI KLASZTER ALAPÍTÓI

 

ACPM IT Zrt.

Az ACPM IT Tanácsadó Zrt. magyar tulajdonú, az IT tanácsadási területen elsősorban az IT biztonságra specializált cég. Munkánk során kiemelt figyelmet fordítunk a technológiai fejlődés biztonsági kockázatainak csökkentésére, továbbá számos országban jelen vagyunk, hogy mindenhol a lehető legaktuálisabb és legmagasabb minőségű tanácsadási szolgáltatásokat tudjuk nyújtani globális partnereink számára is. Informatikai szakértőink több éves fejlesztői, üzemeltetési és IT biztonsági tapasztalattal, valamint többen hazai és nemzetközi képesítésekkel rendelkeznek.

Balasys IT Zrt.

Balasys Közép-Európa egyik vezető IT-biztonsági gyártója. A cég 2000-ben a világ első moduláris proxy tűzfalának elkészítésével vált ismertté, amely már akkor a Zero Trust elvei szerint épült. Az azóta eltelt időben a vállalat Zero Trust portfolióját saját fejlesztésű hálózatbiztonsági szoftverével és piacvezető nemzetközi jogosultságkezelési megoldásokkal tette teljessé, valamint felépítette magasan képzett mérnökökből álló integrációs csapatát. A Balasys elkötelezett a folyamatos innováció iránt; úttörő megoldásokat fejleszt az API-k, az ipari irányítórendszerek (ICS), az IoT-eszközök és a legacy rendszerek védelme területén.

Falcon GT Consulting Zrt.

A vállalat célja, hogy ügyfelei számára felmérje és bemutassa a meglévő informatikai kockázatokat, valamint a megoldási követelményeket a legmodernebb kritériumok alapján. A digitális biztonság, adatvédelem és rendszervédelem specialistájaként arra törekszik, hogy a mindennapi IT-biztonság területén felkészítse partnereit a folyamatosan bővülő veszélyekre. Szakemberei több mint 20 éve folyamatosan bővülő gyakorlati tapasztalattal, valamint a legmagasabb szintű nemzetközi elméleti vizsgatapasztalattal rendelkező tanácsadók.

falcon_consulting

Óbudai Egyetem

Az Óbudai Egyetemet a dinamikus fejlődés jellemzi, a műszaki képzést nyújtó magyar felsőoktatási intézmények élvonalába tartozik, egyike a legnépszerűbb és kiemelkedően hallgatóbarát egyetemeknek. Gyakorlatorientált és piacképes képzéseit 7 karon, 3 központban, 4 felsőoktatási szakképzésen, 17 alapszakon és 11 mesterszakon kínálja műszaki, informatikai, természettudományi, agrár, gazdaságtudományi, építéstudományi és pedagógiai tudományterületen. A mesterfokozattal rendelkezőket 3 doktori iskola tudományos képzési programja várja. Az Óbudai Egyetem olyan felsőoktatási intézmény, amely a mérnöki tudományokon belül a legkülönfélébb szellemi diszciplínákat és alkalmazásokat felölelő kutatásokban jeleskedik, beleértve az informatikát, az alkalmazott matematikát, az elektrotechnikát, a gépészetet, a mechatronikát, az anyagtudományokat és technológiákat, a biztonságtudományokat, a könnyűipar, a környezetvédelem, az ipari tervezés, a műszaki menedzsment, a vállalatirányítás és a tanárképzés területét.

White Hat IT Security Kft.

A White Hat IT Security magyar központú folyamatos IT biztonsági szolgáltató cég, amely a Microsoft Gold partnere, az egyetlen régiós MISA-tag MSSP és a Zimperium fejlesztési partnere. Szenior kollégáinak mindegyike 10+ év ITB tapasztalattal, a legmagasabb szintű offenzív és defenzív tanúsítványokkal, illetve EU – NATO “Titkos!” biztonsági tanúsítvánnyal rendelkezik.  A White Hat MSS olyan teljes spektrumú menedzselt megoldást ajánl, amelyben a 24/7 SOC detekciót és reagálást (MDR), olyan alapvető szolgáltatások teszik teljessé, mint a biztonságtudatossági tréning, adathalász kampány, penteszt, vagy az IBSZ fejlesztés.

 

A MAGYAR KIBERBIZTONSÁGI KLASZTER TOVÁBBI TAGJAI

 

Alverad Technology Focus Kft.

A vállalat 360°-os biztonságmenedzsment-szolgáltatásokat nyújt, amelyek hosszú távon megbízhatóbbá és stabilabbá teszik partnerei kiberbiztonsági hátterét. Integrált partnerségben hisz, így külső szakértőként és belső csapattagként egyaránt jelen van ügyfelei életében. Azonosítja és felméri az IT- és információbiztonsági kihívásokat, majd célzott, testreszabott válaszokat ad az egyedi kérdésekre. Segítséget nyújt a kulcsfontosságú biztonsági döntések meghozatalában, valamint felhívja a figyelmet az információbiztonság jelentőségére a vállalaton belül. Kiberbiztonsággal kapcsolatos technológiai vizsgálatokat, valamint audit- és tanácsadási szolgáltatásokat egyaránt kínál. Szállítófüggetlen, akkreditált laboratóriumként naprakész tudással rendelkezik a kiberbiztonság legtöbb területén.

Andrews IT Engineering Kft.

Az Andrews több mint 25 éve azon dolgozik, hogy mindenki számára érthetővé tegye az IT kihívásokat, miközben megoldásokat is kínál rájuk. Mindezt a lehető legtranszparensebb módon teszi, hiszen kiemelten fontos számára, hogy ügyfelei csak olyan szolgáltatásért fizessenek – legyen az tervezés vagy kivitelezés –, amelyre valóban szükségük van vállalkozásuk maximális biztonsága érdekében. Nagy hangsúlyt fektet üzemeltetői, fejlesztői és tanácsadói csapatának folyamatos szakmai fejlődésére, ezért munkatársai rendszeresen szakmai továbbképzéseken vesznek részt. Ezeknek a képzéseknek az elsődleges célja nem a tanúsítványok halmozása, hanem a tapasztalatok és az új tudás megszerzése. Emellett szakértői hosszú évek során komplex projekteken keresztül bővítették tudásukat és fejlesztették kompetenciáikat, így sokszínű feladatok megoldására képesek.

Cclab Kft.  

A Cclab Kft. egy innovatív magyar informatikai vállalat, amely különböző iparágak számára kínál fejlett kiberbiztonsági megoldásokat és szolgáltatásokat. A cég a legmodernebb technológiai fejlesztések és kutatások révén biztosítja a vállalatok számára a magas szintű adat- és rendszerbiztonságot. A Cclab szakértelme különösen a behatolás-észlelési rendszerek (IDS), a sebezhetőségkezelés, a támadásokat megelőző intézkedések és az adatok védelme terén emelkedik ki. 

DEF IT Informatikai Zrt. 

A DEF IT Informatikai Zrt. egy vezető IT szolgáltató, amely kiemelkedő szerepet játszik a kiberbiztonsági megoldások fejlesztésében és implementálásában. A cég széleskörű tapasztalattal rendelkezik az informatikai rendszerek tervezésében, üzemeltetésében és védelmében, különös figyelmet fordítva a legújabb kiberfenyegetések kezelésére és a hálózati védelmi mechanizmusok kiépítésére. A DEF IT szorosan együttműködik a partnerekkel, hogy testreszabott, innovatív megoldásokat kínáljon, amelyek segítenek megvédeni a vállalatokat az egyre növekvő digitális fenyegetésekkel szemben. 

EURO ONE Számítástechnikai Zrt. 

Az EURO ONE Számítástechnikai Zrt. egy elismert magyarországi IT vállalat, amely átfogó informatikai megoldásokat és szolgáltatásokat kínál, különös figyelmet fordítva a kiberbiztonságra. A cég a legmodernebb technológiák alkalmazásával dolgozik azon, hogy a vállalatok és szervezetek informatikai rendszereit biztonságosan és hatékonyan védje a különböző kiberfenyegetésektől. Az EURO ONE a hálózatok védelmétől kezdve az adatok titkosításán át a különböző védelmi stratégiák kidolgozásáig széleskörű szolgáltatásokat nyújt. 

H1 Systems Kft.

A 100%-ban magyar tulajdonú H1 Systems Kft. mintegy három évtizedes tapasztalattal rendelkezik az épülettechnológiai és adatközponti megoldásokban. A több műszaki területen is piacvezető, kritikus IT infrastruktúra biztosításában is innovációkkal rendelkező vállalat tervezéstől az üzemeltetésig erős belső kompetenciákkal bír, és holisztikus, szakágakat szintetizáló szemlélettel szolgálja ki ügyfelei igényeit a hazai és nemzetközi piacon egyaránt. A cég kiemelkedő projektjei közé tartozik a Svédországban épített Boden Type DC, amely a világ legenergiahatékonyabb adatközpontja, a CERN Wigner Fizikai Kutatóközpontjában működő szerverterme, amely közvetlen kapcsolatban áll a hadronütköztetővel, valamint a közelmúltban Vietnámban átadott 12000 m2 alapterületű, TIER III minősített VNG adatközpont, amelynek tervezési, műszaki ellenőri és TIER minősítési feladatait végezte a H1 Systems Kft.

NETI Informatikai Tanácsadó Kft.

A NETI Informatikai Tanácsadó Kft. 1993-as megalakulása óta a magyar IT piac olyan szereplője, amely elsősorban a rendvédelmi és a nemzetbiztonsági intézmények számára fejleszt informatikai rendszereket és végzi azok integrálását, üzemeltetését. Cégünk az elmúlt évek során a tevékenységéhez szorosan kapcsolódó IT biztonság területen is egyre szélesedő körű szolgáltatási portfóliót alakított ki. A piacon betöltött speciális szerephez nagyban hozzájárul, hogy a társaság 100%-os közvetlen állami tulajdonban van, munkavállalóit kizárólag nemzetbiztonsági átvilágítást követően foglalkoztatja.

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem az egyedüli felsőoktatási intézmény a katonai, rendészeti, katasztrófavédelmi, közszolgálati, diplomáciai és hírszerző képzés területén Magyarországon. Az egyetem fenntartója a Miniszterelnökség, ügyfelei a Honvédelmi Minisztérium, a Belügyminisztérium és a Külgazdasági és Külügyminisztérium.
Az Egyetem sajátos felsőoktatási pozíciójából adódóan közvetlen kapcsolatban áll minden, a magyar kormány kibervédelemben részt vevő szervezettével, amelyek közvetlenül részt vesznek az egyetemi hallgatók képzésében és hivatalból támogatják többek között a kiberbiztonsággal kapcsolatos kutatásokat. Az egyetem Kiberbiztonsági Intézete közel 60 kutatónak és professzornak oktatási és kutatási tevékenységét szervezi a kiberbiztonság, különösen az információbiztonság, a kiberbűnözés, a kiberhadviselés és a kibervédelem, valamint a kapcsolódó infotechnológiai kutatások területén. Ezen túlmenően az intézet képviseli az Egyetemet minden nemzeti és nemzetközi kiberbiztonsági együttműködésben.
Az egyetem vezetése a kiberbiztonsági szakmai terület megerősítése, és újabb oktatási feladatok támogatása érdekében 2023. február 1-ével létrehozta az önálló Kiberbiztonsági Tanszéket. A Tanszék feladata a kiberbiztonsági szabályozások és szabványok, az adatvédelmi jog, a kockázatmenedzsment, a biztonsági technológiák alkalmazása, a kiberbiztonsági stratégia és vezetés, valamint az információbiztonsággal, kiberbiztonsággal, és adatvédelemmel kapcsolatos további tárgyak oktatása.

SZTAKI

A HUN-REN SZTAKI a tágan értelmezett informatika tudományának műhelye, az információtechnológia, számítástudomány és rokonterületei nemzeti kutatóbázisa. Elsősorban az informatika műszaki-tudományos és matematikai kérdéseivel foglalkozik, de a kutatások kiterjednek mindazon területekre, amelyek az alapkérdésekkel kapcsolatban állnak. Az alap- és alkalmazott kutatás széles körű művelése mellett fontos feladat a megszerzett speciális ismeretek hasznosítása a kutatás-fejlesztés, rendszertervezés és rendszerintegrálás, tanácsadás, szoftverfejlesztés területén.

TAM CERT Magyarország Kft. 

A TAM CERT Magyarország Kft. egy vezető kiberbiztonsági szakértői és reagálási központ, amely a kibertámadások gyors és hatékony kezelésére specializálódott. A cég széleskörű tapasztalattal rendelkezik a kiberbiztonsági incidensek elhárításában, és kiemelt szerepet játszik az informatikai rendszerek védelmében, a biztonsági fenyegetések előrejelzésében, valamint a veszélyek megelőzésében.

Védelmi és Innovációs Kutatóintézet (VIKI)

A Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) egy kutatóintézeteken alapuló gyorsító programot, és tesztközpont-hálózatot épít, amelyet arra fog felhasználni, hogy a haderőben meglévő végfelhasználókat összehozza a legjobb és leghatékonyabb innovátorokkal. Ezen felül a tudományos kutatói és technológiai fejlesztéseket végző vállalatok számára védelmi jellegű projekteken keresztül konzorciumokban fejlődési lehetőséget biztosít, annak érdekében, hogy a haderő igényeihez a leghatékonyabb kettős felhasználású technológiai megoldásokat fejlesszék ki. A legjobban teljesítők Európai Uniós és NATO szövetséges országok projektjeiben való részvételre kapnak támogatást, és nemzetközi katonai vásárlók előtt fognak megjelenni. A Védelmi Innovációs Kutatóintézet által összefogott közösség tagjai számos kettős hasznosítású projektben cserélhetnek tapasztalatot egymással és hozzáférést kaphatnak a VIKI befektetőihez, illetve mentor hálózatához annak érdekében, hogy szervezetük fejlődni tudjon. A VIKI közösség tagjai direkt hozzáférést kaphatnak a védelmi szektor végfelhasználóihoz, bepillantást nyerhetnek a tesztközpontok munkájába és valós harcászati gyakorlatokon tesztelhetik az általuk fejlesztett képességeket. További információ: https://defenseinnovation.hu/

QTICS Group

QTICS Group dinamikusan fejlődő szereplő a nemzetközi Tesztelés, Ellenőrzés és Tanúsítás (TIC) szektorban. A Csoport tagvállalatai magyar, európai és nemzetközi akkreditációkkal rendelkeznek, és folyamatosan fejlesztik azokat, lehetővé téve számukra, hogy független, objektív, harmadik fél által végzett teljes körű megfelelőségértékelési szolgáltatásokat nyújtsanak a kiválasztott ipari szegmensben, mint egyablakos szolgáltató. A Csoport négy ipari szegmensben tevékenykedik: Energia és Ipar, Mobilitás és Drónok, Fogyasztói termékek és IoT, valamint Orvostechnika.